Rally TALLINN 2016

15. September 2016 19:34:08

.... до Таллинна далеко?

Labvakar visiem tiem, kuriem nenāk miegs un interesē autosports.

Un tagad visu pēc kārtas. 

Pagājušās brīvdienas bija pārdzīvojumu pilnas un ļoti piesātinātas, bija rallijs. Latvijas rallija čempionāta 4.posms, ar ļoti skaļu nosaukumu Tallinas Rallijs. Kā parasti nolikums netika lasīts pilnībā, jo mani maz satrauc visas tās organizatoriskās padarīšanas. Mani interesē tikai vieta un dalībnieku saraksts.

Dalībnieku saraksts bija labs. Latvieši un igauņi lielos baros, un rets lietuvietis. Pa kādām somam un neiztrūkstoši blakus valsts, Krievijas pārstāvji.

Rallija centrs, vieta, ap kuru viss grozās, atradās Keilā, ... до Таллинна далеко. Līdz Tallinai 26km. Pilsētiņā nekas neliecināja par tāda pasākuma norisi. Neredzēju norādes, reklāmas banerus. Vienīgā norāde bija pie teritorijas vārtiem ....

Teritorija atgādināja senu dzelzceļa noliktavu, ar šķembu klājumu sliežu vietās un retam gulšņa gabalam. Segums asfalts. Ēka stāv no sociālisma ziedu laikiem, paskats kā kolhoza mehāniskās darbnīcas un pie durvīm piesprausta lapele - Rally HQ.

Varbūt kādam šķiet, ka krāsas tiek sabiezinātas, bet pēc Rally Estonia 2016 jūtos kā citā pasaulē..

 

Personāls laipns, bez liekiem jautājumiem visu izdara perfekti. Tiek izdalīta balta vestē, interesanti kam tiek dotas zaļās, uzlīme transporta līdzeklim un kaklā karināmais, bez šņorīša, par to īpašs paldies Neiksans Rally Sport pārstāviem, izpalīdzēja.

 

Sekoja servisa parka izpēte, katra komanda centusies pēc iespējām. Ir zēni ar vērienu un pārvietojamiem kultūras namiem, bet ir arī puiši ar vienu paklājiņu un necilu busiņu. Rosība notiek visur.

 

Pēc vārdu pārmīšanas un trases iepazīšanās video apskates, paldies, Ivo Pūķim, kurš atrada laiku un dalījās ar iespaidiem, tika pieņemts lēmums doties uz SS3, SS4 .

 

Šie divi ātrumposmi bija organizēti vecā dolomīta karjerā, kur tagad izvietota vietēja mēroga rallijkrosa trase. Ātrumposmu garums drusku virs diviem kilometriem, segums dolomīta grants un nedaudz asfalts. Ļoti labi pārskatāma. Divi tramplīni, pie pirmā uz asfalta neleca ļoti bailīgie, saudzīgie, varbūt arī pavisam gudrie. Somu tīnis priecēja ar ļoti skaistiem un precīziem lēcieniem. Otrs tramplīns bija mazāk skatāms, jo nebija tik metošs un bildi bojāja dolomīta putekļi. Pēdējie censoņi jau traucās pa tumsu. Mani māc jautājums, vai pasākumu nevar sākt drusku ātrāk, lai visiem braucējiem būtu daudzmaz līdzīgi apstākļi?

Ar to arī diena beidzās.

 

Otrā diena sākas ar netālu esošā cietuma apskati, bet tas neattiecas uz lietu.

 

Ātrumposms ss5-ss7 no malas nav piebraucams, tādēļ izvēle krita uz ss6-ss8.

Segums rupja grants. No garāmbraucošas mašīnas ir jābēg, lido akmeņi kulaka lielumā, līdz 10cm diametrā. Putekļi nav lieli un ātri nosēžas. Organizatora izsniegtā veste ideāli palīdz tehniku aizsargāt no lielajiem putekļiem. Vairāku stundu garumā rūc un put. Dažiem censoņiem jūk debess puses un pagriezienā pa labi ar lielu sparu griež pa kreisi.

 

Daudzus gadus atpakaļ trenējoties jāšanas sportā man bija ķēvīte, kura griezās pa labi caur kreiso plecu....šis varbūt ir līdzīgs gadījums, un stūre griežas tikai pa kreisi.....

 

Tālāk sprints uz servisa parku, kurš savu atrašanās vietu nav manījis.

Vējš pūš kā uz kuģa, tiek lauztas un liektas teltis. Mehāniķi cenšas glābt, kas vēl glābjams.

 

Servisa laiks sešdesmit piecas minūtes un tad pēdējais piegājiens līdz pjedestālam.

 

Pieci ātrumposmi, 2x2 +1. Divi atkārtojas divas reizes un tad seko pasākums pilsētā Tallina.

Izlemju uzreiz doties Tallinas virzienā, jo laika nav daudz. Ceļš līdz ātrumposmam apmēram stunda un tāpēc laicīgi dodos ceļā.

 

Pa ceļam nekādu norāžu, reklāmu. Norādītajā vietā mani neviens negaida un nekas neliecina par sacensību norisi, mašīnu nav, kur novietot, galīgs pī.....

 

Pēc kāda brīža uzrodas vīri dzeltenās vestēs un sāk uzstādīt ceļa zīmes, tātad pasākums notiks, esmu pareizā vietā. Darbinieki velk nožogojumus no vienas vietas uz otru. Skaļi žestikulē un cenšas skaļi pierādīt savu taisnību skaidrā igauņu valodā.

 

Ātrumposms sākas ar nokavēšanos vairākas desmit minūtes, bet tas nemaz nesabojā omu. Visi nesas kā negudri, viens otrs pamanās pārbaudīt gājēju tuneļa betona sienas. Visi sveiki un veseli. Metāls lokās, riepas kauc, tā tam jābūt.

 

Pārsteigumu nav, Kalle atkal visiem priekšā. Otrajā vietā pilsētas ātrumposmā neviens cits kā Janars Tanaks (JANAR TÄNAK) ar LADA S1600. Komentāri lieki, jaunietis laikam visu iepriekšējo gadu trenējies.

 

Kopvērtējuma pārsteigumu nav, pirmais Kalle Rovanpēra (KALLE ROVANPERÄ), otrais Jānis Vorobjovs, trešais RANNO BUNDSEN.

 

Tālāk notiek trauku dalīšana ar nokavēšanos pilsētas centrā. Šampaniešu lietus izpaliek un daļa tautas izklīst....

No sportiskā viedokļa viss ļoti skaisti, jaudīgas un ātras mašīnas. No organizatoriskā viedokļa pabiju dažus desmit gadus atpakaļ....

Bildes šeit.