viss par aizejošo 2016 ....

31. December 2016 18:32:51

 Šajā pelēkajā dienā vēl ir palikušas skaitītas stundas. Ir pēdējais laiks nomainīt kalendārus un drusku paskatīties atpakaļ , kas tad ir noticis aizejošajā 2016.gadā. Tikai par to, kas redzēts un izjusts, bez komerciālām ievirzēm.

 Gads sākās kā parasti, ar svētku uzrunām, laba vēlējumiem , salūtiem un šāmpānieša šlakatām. Laukā bija sniegs un neliels sals, nekas neliecinājā par tuvojošos haosu.

 Ziema izdomāja mūs pamest. Tiek atcelti un pārcelti dažādi ziemas autosporta pasākumi iestājas neparedzēts klusums.

 Radušies apstākļi pavisam izjauca Latvijas rallija ikgadējo kārtību. Visi iesaistītie bija pavisam nocietušies pēc adrenalīna un bezīna smakas….un pirmais rallijs notiek Liepajās apkārtnē, ikgadējam vasaras sezonas atklājējam Rally Talsi ir drusku jāpagaida. ...bet varbūt tas viss bija tikai uz labu? ERC Rally Liepāja tika pārcelts uz septembri, Raimonds (Raimonds Strokšs) un viņa komanda pierādīja , ka gada laika maiņa nav šķerslis laba rallija rīkošanai. Laba sporta pasākuma rīkošanai. Pie tā vēl atgriezīsimies.

Sezonas izskaņā kā parasti Rallijs Latvija, asfalts Kemeros, asfalts Biķerniekos , asfalts 333 trasē un dubļi Tukuma mežos. Visos pasākumos organizācija līmenī, ar dažiem sīkiem izņēmumiem, kurus tagad nav vērts izklāstīt. Dalībnieku saraksts gan nav visai garš, paldies kaimiņiem.

Tagad pāriesim uz drusku īsākiem pasākumiem . Maisīsim kopā asfaltu ar grunts segumu apmēram vienādās devās un nosauksim to jau par rallijkrosu. Kaut kas pa vidu starp ralliju  auto krosu. Viss notiek vienā vietā, ļoti labi pārskatāms.

Latvijā notika divi NEZ rallijkrosi. Viens trasē 333 otrs Biķerniekos jaunajā trasē, un atkal Raimonds un Co.

Bija pasākums Biržos, kur organizācija bija visaugstākajā līmenī, nemaz neatpaliek no Eiropas līmeņa pasākumiem. Neieradās ārzemju zvaigznes , bet mums pilnībā pietiek ar saviem resursiem.

 Protams nedrīkst nepieminēt pasākumu numur viens - Neste World RX of Latvia, Pasaules rallijkrosa čempionāta posms Biķernieku sporta kompleksā, divas aizraujošas dienas. Viena sausa ar putekļiem , otrajā līja kā pa Jāņiem…. Smags pārbaudījums, gan pašai trasei, gan orginizātoriem, sportistiem, skatītājiem, gan foto tehnikai - izturēja visi.

Nereāls pasākums - pasaules zvaigznes Bikernieku mežā...Peters Sūlbergas (Petter Solberg), Sebastjēns Lēbs (Sébastien Loeb), Kens Bloks (Ken Block), Anderas Bakkeruds (Andreas Bakkerud) , Reinis Nitišs un Jānis Baumanis, tie ir tikai daži no visa zvaigžņu biruma.

Paldies Raimondam un viņa komandai par īstiem motora svētkiem. Paldies Raimondam par uzdrīkstēšanos. Maziņs padoms Raimondam, pirms apņemies ko iesākt , atceries var atrasties kāds dullu ļaužu pūlks , kurš palīdzēs Tev realizēt šo dullo ideju un atkal vajadzēs bučot asfaltu. Es šaubījos par iespēju Liepājā sarīkot ziemas ralliju, bet vairs nešaubos par iespēju Latvijā sarīkot WRC . Paldies par iespēju vērot šo pasākumu vērot caur objektīvu un atrasies blakus mortorsporta grandiem.

 Nepacietībā gaidu nākošo gadu, ceru, ka zvaigznes būs īstās.

 Žiguļu Kauss ir izaudzis liels un sāk piedalīties lielos pasākumos kā Lada RX. Sarucis gan Igaunijas viesu skaits, bet tas ir tikai laika jautājums, jo manījušies tehniskie notekumi. Vajag laiku, lai sagatavotu braucamos

  Ir atsevišķs ziemas kauss, kuru bojā aizkavējies sals. Velme ir,  iespējas nav. Bija tikai viens pasākums, kur sala nagi, objektīvs streikoja un ēdām karstu zupu. Bija forši.

  Lada RX vasaras atrādišanās notika Ātruma festivāla – rallija Kurzeme 2016 ietvaros. Kā pamošanās no ziemas miega ar kaucošām riepām un braukšanu ar riteņiem gaisā.

  Vēsturisko automašīnu sacīkstēs „Dzintara Aplis” žiguļi ir pavisam daudz. Volgu klase pavisam šķidra. Formulu klasēs pa trasi pārvietojas daži muzeja eksemplāri. Taču tas nemazina velmi uzvarēt un nepavisam nebojā sacensību atmosfēru.

 Viss sākās ar “ziemas” gonku Pērnavā (Pärnu) šā gada aprīlī….bija lietus un slapjš sniegs, prasījās pēc ziemas riepām. Nākošajā gonkās visi tika atkal ņemti uz izturību, bija drausmīgs karstums un pilnīgs bezvējš ,  iesaistītie izturēja. Biķernieki sagaidīja ir foršu lietu un visādiem pie pasākumiem. Pauzēs skatītājus centās izklaidēt drifta speciālisti nesaprotami nesoties pa trasi tikai sev zināmos virzienos, es to salīdzinātu kā Black Sabbath uzstāšanos operas Gulbju Ezers starplaikos , un kaut kur aiz žoga putinājās spidveja entuziasti. Lielais spidvejs jau notiek Daugavpilī.

 Es nenoniecinu šos plaši pazīstamos un populāros sporta veidus, bet katram ir savi skatītāji, savs laiks un vieta. Varbūt nākošajā gadā vēl pievienosim konkūru?

 Rallijs apskatīts arī kaimiņu valstīs. Savu šarmu nav zaudējis Sāremas rallijs (Saaremaa Rally), tas ir kalendāra neatņemama sastāvdaļa, ar neatkārtojami skarbo dabu un kuplo dalībnieku skaitu.

 Skatoties auto24 Rally Estonia nekas neliecināja par to, ka tas ir pēdējais. Labi vismaz, ka tajā uzvaru izcīnija Latvijas sportisti Ralfs Sirmacis un Māris Kulšs. Tāpat nekas neliecināja, ka Lietuvas 300

ezeru ralliju (300 Lakes Rally) nākošajā gadā redzēt nebūs iespējams , klīst tādas baumas. Drusku skumja nots.

Toties, pēdējā brīdī, nākošā gada WRC kalendārā iekļauts jau šogad redzētais Polijas rallijs (74TH PZM RALLY POLAND). Polija ir slavena netikai ar Varšavas (Warszawa) tirgu , bet arī ar šauriem ātriem ceļa posmiem un samērā pozitīviem iedzīvotājiem. Iespaidīgs bija trases drošibas personāla izbrīns, trases vidū , pašā nekurienē, redzot no meža izbraucam auto ar svešiem numuriem.

Šī gada autosporta sezona finišēja blakus valstī. Divpadsmit stundas turp, divpadsmit atpakaļ. Polijas galvas pilsētā Varšavā (Warszawa), pašā centrā notika ikgadējais rallija šovs Rajd Barbórka. Trīs ātrumposmi divas reizes, plus noslēdzōšais ātrumposms blakus prezidenta pilij.  Dalībnieku skaits iespaidīgs, 86 dalībnieki rallija ieskaitē un 40 dalībnieku Legend klasē.

Piedalījās gandrīz viss Polijas rallija krējums - Kajetans Kajetanovičs (Kajetan Kajetanowicz), Tomass Kučhārs (Tomasz Kuchar). No viesiem obligāti jāpiemin lietuvietis Dominiks Butvilas (Dominykas Butvilas) un austrietis Fēlikss Baumgartners (Felix Baumgartner). Trasē gan nebija manāms ātrais Roberts Kubica (Robert Kubica). Transporta līdzekļi pavisam dažādi, no Porsche 911 un FORD FIESTA R5 līdz Fiat 126 .

Kā pasākuma īpašais viesis piedalījas mums labi pazīstamais Aleksejs Lukjaņuks (Aleksey Lukyanuk), kurš vadīja tiko uzbūvētu Polijas komandas DYTKO SPORT automašīnu Citroen C3 PROTO. Aleksejs bija redzams tika noslēdzošajā posmā Kryterium Karowa.

Pasākums kolosāli organizēts un ļoti krāšns. No īsta rallija gan patālu.

Žēl, bet apzinos, Latvijā nekas tāds nav iespējams.

 

Tas īsuma arī viss. Paldies visiem, organizātoriem, sportistiem, skatītājiem par saspringto gadu. Nākošais noteikti būs labāks!

 

Daudz Laimes Jaunajā gadā!

motorsportsphotography.lv